Вітамін Сонця. Заповнюємо дефіцит для гарного самопочуття.

Суворість клімату Норильська обумовлена не тільки негативними температурами і сильним вітром, але також і похмурою погодою, яка спостерігається більшу частину року. Чого тільки стоїть полярна ніч, що триває 45 днів.З-за того, що місцеві жителі недоотримують необхідну організму дозу сонячного світла, у багатьох утворюється дефіцит вітаміну D, що призводить до поганого самопочуття.

Справа в тому, що безліч найважливіших процесів в тілі людини виконує саме цей вітамін: завдяки регуляції кальцію і фосфору, він забезпечує міцність кісток і попереджає розвиток рахіту і остеопорозаповышает імунітет і сприяє м’язевого тонусуучаствует у виробленні гормонів перешкоджає росту ракових клетококазывает підтримку нервової системенормализует роботу сердцаНеобходимая добова доза для людей у віці від 1 року до 60 років становить від 600 МО (15 мкг). І, здавалося б, що складного отримувати її кожен день, адже наше тіло саме синтезує вітамін D за допомогою ультрафіолетових променів. Однак в умовах «напівтемряви» це нереально.

Адже для того, щоб домогтися необхідної дози, потрібно підставляти прямим сонячним променям не менше 40% тіла протягом 20 хвилин. А при постійній нестачі сонця необхідна добова доза збільшується до 1000 МО (25 мкг).Але не варто впадати у відчай! Заповнити дефіцит вітаміну D можна через їжу.

Пам’ятаєте часи, коли дітям поголовно давали риб’ячий жир? І це не даремно – адже морепродукти є головним його джерелом.Найбільший вміст цього вітаміну виявлено в печінці тріски (до 4000 МО на 100 г). Також його багато свіжої атлантичної оселедця, лососеві, скумбрії і палтусі.

Вітамін D присутній і в рослинній їжі. Велика його зміст (до 2300 МО на 100 г) виявлено в грибах, які теж мають здатність синтезувати ультрафіолет. Однак якщо гриби були вирощені в стандартних комерційних умовах (темряві), то користі від них не буде.

У мінімальних кількостях вітамін D також присутній в яйцях, картоплі, петрушці і вівсянці.Крім того існує безліч препаратів та Бадів, які покликані заповнити наявний дефіцит. Однак перш, ніж їх приймати, необхідно проконсультуватися з лікарем, так як передозування має досить неприємні симптоми.
Спасибі за увагу, шановні читачі! 🙂

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *