Все про пілінг для обличчя. Види професійних і як вибрати

Очищаючі процедури для шкіри завжди викликали найбільший інтерес пацієнтів косметологічних клінік. Здоровий епідерміс – важлива складова привабливого зовнішнього вигляду. Різноманіття очищувальних впливів, які пропонуються в салонах, не завжди дозволяє зробити безпомилковий вибір. Визначитися допоможе косметолог, але заздалегідь знати загальну інформацію про можливі втручаннях не завадить. Для підтримки чистоти епідермісу рекомендується звернути увагу на пілінг або чистку особи. Що краще віддати перевагу або як правильно поєднати процедури, розберемося далі.

Пілінг: особливості впливу

Пілінг – ідеальний варіант масового вибору для ретельного очищення шкіри. Процедура дозволяє видалити бруд з пір, відлущити ороговілий шар тканин. Вплив активізує місцевий метаболізм, стимулює оновлення покривів.

Для досягнення мети використовуються різні варіанти відлущування. Масова популярність належить поверхневим хімічним пілінгу. Спосіб доступний для домашнього використання, простий, комфортний, не тягне складну реабілітацію. При цьому легка ексфоліація кислотами дає оптимальний очищуючий ефект.

Зверніть увагу! Інтерес викликає також ультразвуковий пілінг, результати якого поєднують ефект ексфоліаціі і санації пір. Прилад для УЗ впливу вийде купити для домашнього використання. Процедура естетичного УЗД проста і ефективна.

Поверхневий пілінг показаний для санації, оздоровлення покривів, профілактики вікових змін. Втручання дозволяє домогтися:

 • очищення поверхні шкіри від відмерлих клітин;
 • відкриття, звуження пор;
 • усунення комедонов, вугрів;
 • нормалізації роботи сальних залоз;
 • зниження схильності до висипань;
 • підвищення тургору, поліпшення зовнішнього вигляду епідермісу;
 • мінімізації пігментних плям, рубців, зморшок.

В результаті процедури відбувається поліпшення загального функціонування тканин. Це корисно для всіх, за винятком власників протипоказань, що носять переважно тимчасовий характер. Часто поверхневий кислотний пілінг передує виконання інших процедур. До них відносяться: пластика, ін’єкційні впливу, банальна чистка.

КрасотаВопрос експерту: Як підібрати пілінг для глибокого очищення шкіри

Ми запускаємо серію матеріалів , для яких професіонали в області догляду за собою, від дерматологів до масажистів, розповідають нам про все, що потрібно знати, щоб піклуватися про себе правильно.

Питання експерту: Як підібрати пілінг для глибокого очищення шкіри. Зображення № 1.

Шкірний покрив людини – це не просто оболонка, що захищає організм від негативних контактів із зовнішнім середовищем, але ще і найбільший орган нашого тіла. А якщо вже він найбільший, то і «коло обов’язків» у нього відповідний. Дихання, виділення, дотик, участь в підтримці імунітету, захист від механічних, хімічних і радіаційних впливів – ось неповний список завдань, які день у день доводиться вирішувати нашій шкірі. Для того щоб вона залишалася здоровою, її потрібно регулярно і ретельно очищати від ороговілих лусочок і надлишків шкірного сала. Крім регулярного домашнього вмивання та очищення існують процедури глибокого пілінгу – їх рекомендується проводити час від часу в залежності від стану і типу шкіри. У глибокому очищенні потребує не тільки жирна, але і навіть сама суха шкіра. Найголовніше – підібрати підходящий спосіб.

Ірина Чурикова

косметолог, керівник тренінг-відділу і експерт марки Intraceuticals

Все пілінги можна розділити на три основні види. Це механічні, хімічні і ензимні. Механічні пілінги завжди містять в своєму складі отшелушивающие частинки різних розмірів, форм і складу. Наприклад, частинки рослинного або мінерального походження матимуть найсильнішу абразивную здатність, вони інтенсивно видаляють ороговілі клітини епідермісу, вирівнюють мікрорельєф, стимулюють мікроциркуляцію, але в той же час травмують шкіру, створюючи мікропорізи. Цей варіант хороший для тих, хто страждає від гіперкератозу і має грубу, товсту, жирну шкіру. Інший варіант – поліетиленові і воскові гранули, вони набагато м’якше, мають ідеальну сферичну форму і делікатно очищають ділянки навіть з тонкою і чутливою шкірою. Механічні пілінги чудово підійдуть для жирної, нормальної та комбінованої шкіри і абсолютно протипоказані на ділянках з куперозом і висипаннями. Тут вибирати доведеться тільки між ензимними пілінгами.

Рослинні ферменти (вони ж ензими) видаляють виключно омертвілі клітини шкіри, абсолютно не зачіпаючи здорові. Це самий м’який вид пілінгів, підходить навіть для дуже тонкої і чутливої ​​шкіри. Їх легко відрізнити за наявністю в складі ферментів папайї і ананаса (а конкретно – папаина), вкрай популярних і ефективно діють у складі сучасних засобів для домашнього та професійного догляду. Ензими працюють виключно за наявності теплої води, тому не можна допускати, щоб ензимний пілінг остигав або підсихав на шкірі – так в таких умовах його хімічна і косметична активність повністю зупиняється.

У разі підвищеної чутливості і сухості шкіри підхід до глибокого очищення повинен бути максимально дбайливим. Як косметичних засобів відмінно підійдуть м’які щадні ензимні пілінги, що не містять твердого абразиву, і кислотні пілінги на основі молочної, мигдальної або гліколевої кислот.

У глибокому очищенні потребує не тільки жирна, але і навіть сама суха шкіра

Хімічні пілінги – найскладніший вид очищувальних процедур, це кислоти, найбільша група. Не буває двох однакових хімічних пілінгів. Залежно від концентрації і комбінації кислот, ефекти можуть бути різноманітними, від легкого поверхневого до глибокого інтенсивного. Тут потрібна консультація професіонала і індивідуальний підбір, інакше шлях до краси може захмаритися періодом реабілітації і відновлення пошкодженої шкіри. Наприклад, в разі жирної шкіри хорошим очищує і себорегулирующим дією володіють саліцилові пілінги, в концентрації 15-25% і гліколеві пілінги в концентрації 30-70%. Для домашнього догляду найчастіше використовують гликолевую, молочну і саліцилову кислоти в концентрації менше 5%.

З апаратних методик можна застосовувати ультразвуковий пілінг і газо-рідинний пілінг. Принцип дії ультразвукового пілінгу полягає в високочастотних коливань, які за рахунок створеної вібрації видаляють токсини, шлаки і сальні пробки з пір. Таким чином, УЗ-чистка прибирає прищі і комедони, розгладжує мімічні та вікові зморшки. Газо-рідинний пілінг – це атравматичний спосіб безконтактного очищення шкіри за допомогою тонкої струменя води, яка подається на шкіру під тиском. Ще в категорію апаратних методик входять гальванічна чистка шкіри (лезінкрустація), брашінг, микродермабразия і вакуумна шліфування шкіри.

Існують також способи глибокого очищення і лікування шкіри, деякі об’єднують в собі відразу кілька підходів. Наприклад, методика, що поєднує одночасне використання косметичних засобів і апарату. Спочатку шкіру очищають за допомогою ензимного пілінгу, до складу якого входять відразу три дієвих очищають компоненти: ензими, кислоти і карнаубський віск як абразив, саме таке поєднання дає делікатне, але глибоке очищення, стимулює відновлення шкіри, при цьому шліфуючи її поверхню. Після пілінгу на шкіру за допомогою апарату, який подає очищений гіпербаричної кисень під тиском 1,5 Атм, наносять сироватку на основі саліцилової кислоти і протизапальних, зволожуючих компонентів. Так ми отримуємо киснево-саліциловий пілінг, який ефективно очистить шкіру і надасть протизапальну дію, відновлюючи епідермальний бар’єр, усуваючи відчуття стягнутості і лущення шкіри.

За таким же принципом можна вводити сироватки на основі ретинолу – вітаміну А. Коригувальний і відновлювальний догляд на його основі вирівнює рельєф, скорочує пори, а також повертає обсяг і еластичність зрілої шкіри.

Фотографії: kubais – stock.adobe.com, Beauty shop

Чистка особи: характеристика процедури

Чистка особи – ідеальний варіант ретельного очищення для власників жирної, комбінованої шкіри, схильності до регулярного засмічення пір. Процедура дозволяє домогтися повного очищення проток, видалення сальних пробок, вугрів, комедонов, прищів. Вплив направлено на гігієну, відновлення порушеного функціонування тканин.

Для досягнення мети використовують лазер, ультразвук, вакуум, щітки, спеціальні препарати, але найбільш поширеним варіантом визнають механічну чистку, виконувану руками, із застосуванням інструментів. Метод очищення простий, затребуваний в усі часи. Саме правильно виконана чистка дозволяє повністю позбутися від вмісту пір.

Періодично чистить особи показана в якості ретельної гігієнічної процедури всім, хто схильний до засмічення пір, появі висипань. Втручання дозволяє домогтися:

 • звільнення пір від забруднень;
 • видалення чорних крапок, комедонов, прищів;
 • поліпшення здоров’я, зовнішнього вигляду епідермісу;
 • вдосконалення функціонування тканин.

Глибоке очищення пір на шкірі направлено на рішення обмеженого кола проблем. Процедура необхідна як регулярний втручання певної групи па%